تماس با تلگرام 09355102506 h2006hamed {at} yahoo.com

کارورزی ۴ رشته راهنمایی و مشاوره

کارورزی سرا کارورزی ۴ رشته راهنمایی و مشاوره
<span itemprop=کارورزی ۴ رشته راهنمایی و مشاوره" />

کارورزی ۴ رشته راهنمایی و مشاوره

ارسال شده توسط کارورزی سرا

کارورزی سرا بزرگترین بانک کاورزی فرهنگیان | اقدام پژوهی | کنش پزوهی | گزارشات تخصصی | طرح درس |

کاورزی ۱ | کارورزی ۲ | کارورزی ۳ | کارورزی ۴

 

 

عنوان کارورزی :کارورزی ۴ رشته راهنمایی و مشاوره 

رشته تحصیلی : علوم تربیتی

تعداد صفحه : ۸۷صفحه

نوع فایل : Word قابل ویرایش

قیمت :۱۵۰۰۰ تومان

دوستان عزیز اگر  در موقع خرید کارورزی دچار مشکل شدید ، میتوانند با کارت به کارت کردن مبلغ فایل مورد نظر و ارسال نام فایل وشماره پرداخت  از طریق تلگرام ایمیل یا اس ام اس فایل مورد نظر را دریافت کنید
۶۰۳۷ ۶۹۱۶ ۱۴۴۱ ۱۶۰۱ شماره کارت بانک صادرات به نام حامد رضائی محمودآباد
۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶ شماره موبایل ارتباط با پشتیبانی اس ام اس
۰۹۳۵۵۱۰۲۵۰۶  @karvarzisara تلگرام
ir7sad@gmail.com ایمیل

 

شرح مختصری از کارورزی  :

سپاس خدا یی را که ستایش گران نمی توانند حق سپاسش را ادا کنند و حسابگران از شمارش نعمت های بی پایانش عاجزند و تلاش گران در ادای حقش فرو مانند.

خدا یی که اف کار بلند به قله عظمتش دست نیابند و ژرف نگران به عمق ذاتش پی نبرند. خدا یی که نه کلام گنجایش تعریفش را دارد و نه زمان فرصت شمارشش را .

اعتراف می کنم که نه زبان شکر تو را دارم و نه توان تشکر از بندگان تو، اما بر حسب وظیفه از استاد بزرگوار و ارجمندم  که در تمامی مراحل این پژوهش با صبر، متانت ، محبت ، چاره جویی و چاره اندیشی مشاوره این پژوهش را تقبل نموده اند. خالصانه و خاضعانه تشکر و قدر دانی می کنم.

و در پایان از پدرو مادر مهربا نم و همه ی استادان و معلمانی که بالهای محبت خود را گسترانیده اند و با تحمل دشواری ها سبب شده اند تا در کمال آسودگی خیال و فر اغت بال شوق آموختن در من زنده بماند صمیمانه سپاس گزارم و این نیست جز جلوه هایی از لطف و رحمت پروردگاری که از ادای شکر حتی یک نعمت او نا توانم.

سخن را با نام یگانه هستی بخش جهان آغاز می نمایم، هم او که جهان به این زیبایی را آفرید و انسان را در میان این همه پدیده ها و موجودات شرف وجود داد و او را خلیفه ی خود در زمین قرار داد و پس از خلق انسان و دمیدن از روح کبریایی خود در آن فرمود “فتبارک الله احسن الخالقین” مطمئنا انسانی که وجودش مایه ی خیر و برکت برای دیگران است و در مسیر الهی گام برمی دارد مستحق این تبریک خداوند است، پس این آیه ی شریفه مبارک انسان هایی باد که زیباترین تجلی وجود خداوند در روی زمین هستند.

هدف نهایی نظام تعلیم وتربیت دستیابی متربی به مراتبی از قرب الهی ، عبودیت خداوند و حیات طیبه است .معلم به عنوان کسی که این وظیفه را دارد در پیشبرد این اهداف نقش اساسی را ایفا می کند. در واقع معلم سکان دار کشتی است که مقصد مسافرانش ، رسیدن به خداوند است ، مسافرانی که همان دانش آموزان پاک و معصوم هستند. بنده نیز به عنوان معلم این وظیفه را دارم که در پیشبرد این اهداف هر چه در توان دارم را بکار  گیرم .هدف من از انتخاب شغل معلمی تنها داشتن یک شغل نبود واین را هم می دانستم که معلمی شغلی کم درامد نسبت به سایر مشاغل دولتی است، بلکه معلمی شغلی الهی است وپاداش آن تنها در این دنیا نیست و جزو اعمال ماتأخر محسوب می شود ودر واقع معلمی شغل انبیاء است.

تمرین معلمی به سلسله فعالیت های کاربردی و سازمان یافته ای اطلاق میشود که جریان آمادگی دانشجو معلمان را از دوره ی آگاهی های نظری به مرحله ی اجرای فعالیت های کاربردی حرفه معلمی تسهیل و ممکن می سازد. دانشجو معلمان ضمن گذر فعال و مراقبت شده از این مراحل باید بتوانند دانش های نظری و اندوخته های آموزشی خود را با اطمینان و به شیوهای ماهرانه در میدان عمل کلاس درس و آموزشگاه مورد استفاده قرار دهند.

کارورزی به دانشجویان فرصت میدهد تا به بهترین نحو از یک محیط کاری عینی تجربه کسب کنند. امروزه در جهان، کارورزی بهترین گزینه برای انجام کنکاش شغلی به شمار می رود. در واقع کارورزی یک تجربه دست اول و عملی است که به دانشجویان اجازه میدهد بهترین نتیجه گیری ها را درباره ارتباط احتمالی خود و یک زمینه شغلی، انجام دهند.

ویژگی های معلمی:

معلمی عشق است. معلمی هنر آموختن است، آموختن دانش و مهارت های زندگی به فرزندان این کشور. معلم سازنده نسل های آینده هر کشوری می باشد. این شغل یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین مشاغل در دنیا به  حساب می آید.

 

معلم باید زمان زیادی از وقت خود را با بچه ها گذرانده، اشتیاق زیادی به آموزش داشته و از مهارت های

ارتباطی خوبی برخوردار باشد. او باید صبور و خوش اخلاق بوده و روابط خوب و نزدیکی با بچه ها و والدین آنها  برقرار کند.

 

شغل معلمی یکی از سخت ترین کارها می باشد. معلم با دانش آموزان مختلف که هر کدام فرهنگ، رفتار ،استعداد و توان یادگیری متفاوتی دارند، سر و کار داشته و استرس های زیادی را باید تحمل کند. او همزمان کارهای زیادی را باید انجام  دهد: تدریس، کنترل و حفظ آرامش دانش آموزان ، مشاوره، ایجاد ارتباط نزدیک و دوستانه با دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کم انگیزه و…. کار معلمی فقط یک شغل نیست زیرا با روح ،فکر و ذهن انسان ها در ارتباط است. معلم باید مسایل و مشکلات مالی، خانوادگی، عاطفی و … خود را کاملا کنار گذاشته و با ظاهر و روحیه ای مناسب وارد کلاس درس شود. او نباید اجازه دهد این موارد، ذره ای روی  کیفیت کار او در کلاس تاثیر منفی بگذارد.

 

 

 

 

فهرست

 

تقدیر و تشکر …………………………………………………………………………………………………. ۴

مقدمه ………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۵

اهداف……………………………………………………………………………………………………………… ۸

فرضیه ها………………………………………………………………………………………………………… ۹

 

گزارشات روزانه………………………………………………………………………….۱۰

 

نشست ها…………………………………………………………………………………..۶۲

 

پیوست……………………………………………………………………………………….۸۷

RIAL 150,000 – خرید

  • اکتبر 26, 2017

نوشته شده توسط کارورزی سرا

دیدگاه بسته شده است